Jak Port Forward PS4


Jak Port Forward PS4

Přesměrování portů je mezi online hráči relativně běžným termínem, a to hlavně proto, že v určitém okamžiku hráči zažili svou hru kvůli nedostupnosti kvůli problémům s NAT.

video_thumb

Skočit do…

Jak předávat PlayStation 4 vpřed

Zatímco porty potřebné k otevření typu NAT na PS4 jsou stejné, proces se liší od routeru k routeru, protože ne všechny směrovače mají stejnou konfiguraci. Ačkoli se nastavení routeru může lišit, kroky k portu vpřed na Playstation 4 jsou na každém routeru většinou stejné. Musíte pouze kopat kolem nastavení routeru.

Zde jsou kroky k portu vpřed na PS4:

  1. Otevři Nastavení aplikace na vašem PlayStation 4.
  2. Dále přejděte dolů a vyberte Síť.
  3. Vybrat Zobrazit stav připojení.
  4. Poznámka: IP adresa vaší konzole. To bude vyžadováno později v procesu předávání portů.
  5. Poznámka: MAC adresa vaší konzole. To může být také vyžadováno pro pozdější kroky.
  6. Přihlásit se do webového rozhraní vašeho routeru.
  7. Ručně přiřaďte statická IP adresa tvému PS4 řídicí panel. Použijte data ze 4. nebo 5. kroku podle vašeho routeru.
  8. Vyhledejte pravidla pro přesměrování portů pro váš router.
  9. Jakmile je tam, přidejte porty pro TCP 80, 443, 3478, 3479, 3480 a UDP 3478, 3479.

Jakmile dokončíte provádění změn, doporučujeme vám restartujte počítač vaše zařízení. Po restartu byste měli vidět zlepšení vašeho typu NAT. Pokud vás zajímá nejlepší typ NAT, jedná se o typ 2 NAT, který je mírný, přičemž typ 3 je přísný a typ 1 je otevřený.

Zjistěte více o tom, co je přesměrování portů.

Co je to NAT?

Network Address Translation (NAT) hraje velkou roli, pokud jde o připojení pro online hry pro více hráčů, protože rozhoduje o tom, jak bude zpracováván příchozí provoz. U online hráčů hraje NAT důležitou roli, protože určuje, s kým můžete hrát.

Network Address Translation (NAT) je metoda, kterou směrovače používají k interpretaci veřejné IP adresy, která se používá na internetu, na soukromou IP adresu, která se používá ve vaší domácí síti a naopak..

Ve světě online her může NAT vytvářet překážky, pokud není správně nastavena. Existuje mnoho důvodů, proč můžete mít v síti přísný NAT. S přesměrováním portů na místě však můžete pohodlně překonávat překážky.

Když už mluvíme o světě herních konzolí, existují tři hlavní typy NAT, které klasifikují připojení, které mají k ostatním hráčům přes internet:

NAT Type 1 – Open

Toto je typ konfigurace, kde je povoleno vše. To znamená, že se vaše Playstation 4 může připojit k něčím hrám a hostitelským hrám. To není vše, ostatní uživatelé z celého světa vás budou moci najít a připojit se ke hrám, které hostujete. Toto nastavení je připojeno přímo k Internetu bez firewallu.

NAT Type 2 – Střední

V tomto typu nastavení bude vaše herní konzole přímo připojena k jiným hráčům, avšak některé aspekty budou omezeny. Když se k internetu připojíte přes router, obvykle získáte NAT typu 2.

NAT Type 3 – Přísné

S tímto typem NAT má vaše PS4 omezené propojení s ostatními hráči na serveru PlayStation. Ostatní hráči s NAT Type 2 a NAT Type 3 se nebudou moci připojit ke hře, kterou se snažíte hostit. V NAT Type 3 váš router nemá žádné otevřené porty a vyžaduje předávání portů.

To znamená, že budete mít nejlepší online herní zážitek, pokud používáte NAT Typ 1.

Další informace o filtrování NAT.

Nejčastější dotazy týkající se přesměrování portů na PS4

Jaké jsou porty pro PS4?

Téměř všichni online hráči doufají, že budou mít typ NAT 2. Aby k tomu došlo, budete muset předat následující porty na IP adresu vaší Playstation 4:

Čísla pro přesměrování portu PS4:

Porty TCP: 80, 443, 1935, 3478-3480
Porty UDP: 3478-3479

Pomáhá předávání portů PS4 v online hraní?

Účelem přesměrování portů je přímé připojení konzoly PS4 k síti Sony PlayStation. Díky přesměrování portů bude vaše PlayStation 4 automaticky získávat NAT Typ 2 (Střední), což vám umožní vychutnat si herní zážitek bez jakýchkoli průniků.

Port vpřed své PS4 a hrát hry s online hráči. Získejte doplněk PureVPN Forwarding za pouhých 0,99 $

Je NAT Type 2 nejlepší pro PS4?

NAT typ 2 je známý jako nejlepší pro hraní online her. S mírným zabezpečením však může to vést k ohrožení bezpečnosti vaší sítě, proto musíte použít předávání portů s VPN nakonfigurovanou na routeru nebo konzole PS4..

Proč je předávání portů vyžadováno na PS4?

Pokud na vašem PS4 není přesměrování portů nakonfigurováno, můžete hrát online hry s přáteli a lidmi z celého světa. Ve výchozím nastavení jde o typ NAT, většina směrovačů má povolenou bránu firewall, která neumožňuje vstupu do sítě Wi-Fi žádný internetový provoz..

S přesměrováním portů nakonfigurovaným na PlayStation 4 můžete snadno maximalizovat svůj online herní zážitek. Další informace o předávání portů pro hry

Je port forwarding bezpečný pro PS4?

Obecně je přesměrování portů bezpečný. S tím, co se děje online, však existují rizika spojená, a proto je při používání herního prostředí nezbytné používat VPN. PureVPN vás chrání před útoky DDoS (běžné mezi hráči).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me